To je televize! 82cm vnější plášť, topeniště umožní spalovat polena o délce 55 cm a zároveň hnědouhelné brikety.

Vzápětí je ale zřejmé, že jde pouze o atrapu. V krbu není instalována skutečná krbová vložka ale pouze zástěna.

Můj úkol a dohoda s novými majiteli byl ten, že původní stavbu krbu zruším, komín vyvložkuji a instaluji novou krbovou vložku tak, aby sem mohli již tuto zimu jezdit a topit.

Po 5-ti hodinách práce se sedmikilovým el. kladivem v ruce. Krb byl z poctivého betonu a cihel, navíc proarmovaný 2cm roxory. Chvílema to vypadalo, že mé silné kladivo jen tak na betonu poskakuje a neděje se vůbec nic. Kamarád co mi pomáhal odnášet suť se pak přiznal, že v jednu chvíli snad ani nedoufal, že to rozsekám 🙂

Nedělal jsem co se zedničiny týká žádnou fajnovou práci s důrazem na detaily. Prostor okolo vložky a tedy i za ní se bude stejně obkládat Silca deskami a celý se nakonec uzavře. Nyní šlo pouze o to zakrýt maltou cihly, aby se tolik ze zdi neprášilo a dalo se to udržet v čistotě do doby než nastoupí zedník.

Majitelé sice o celou obestavbu původně žádali mě, ale z toho jsem se omluvil. Né, že bych si na to netroufl, nebo to nedokázal, ale proto, že na to v těchto dnech nemám čas. Pod vložku jsem alespoň položil do flexi lepidla novou dlažbu, aby se dal případný popel pěkně zametat.

Přesně tu samou vložku mám u sebe na chatě. Proto jsem ji zákazníkům doporučil. Nestojí nekřesťanské peníze jako Jotul a přitom vykouzlí na tváři majitelům stejný úsměv.

Do kouřovodu jsem dal netradičně dva kontrolní a čistící otvory a to proto, že nevím jak ve finále bude obestavba vypadat a zda bude dostatečně dobře přístupný kontrolní otvor v koleni. Kdyby to z jakéhokoli důvodu nešlo, mám tady zálohu v podobě druhého tzv. půlitru, který se běžně dává do neúčinné výšky spalinové cesty.